Marzec 25, 2018

ELIZA

zenCo jest owocem mojej pasji, powstało w wyniku wieloletniej fascynacji rozwojem, człowiekiem i możliwościami umysłu, filozofią wschodu i neuropsychologią. Wynikło również z chęci wsparcia siebie w stworzeniu wartościowego życia, pokonania swoich blokad. Mam jeszcze wiele pomysłów i planów – wierzę, że wszystkie zrealizuję.

Jestem psychologiem, coachem, trenerem i praktykiem biznesu z ponad 25letnim doświadczeniem.

Tworzę i prowadzę warsztaty dla osób indywidualnych dot. ścieżki kariery i elastyczności psychicznej – wkrótce dostępne on-line w aplikacji Beviado we współpracy z Uniwersytetem SPWPS.

Realizowałam procesy coachingowe dla takich klientów jak: AON, Coca Cola HSBC, AXA, Merlin S.A., Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Procter&Gamble, Home.pl, Polpharma, Octapharma, BP, Re:sources Publicis Group.  Prowadziłam też zajęcia na Podyplomowym Studium Coachingu w ramach Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytetu SWPS.

Wcześniej byłam rzecznikiem prasowym grupy Renault w Polsce i Krajach Bałtyckich. Tworzyłam kampanie promocyjne i strategie PR dla: Citibank, 3Com, Intel, ABN AMRO, Scandinavian Airlines System SAS, Procter & Gamble, Prudential Insurance Company of America, Philip Morris i Nokia.

Ukończyłam SGH oraz psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie SWPS. Studiowałam Zarządzanie i Marketing na Universtite de Bourgogne w Dijon. Jestem certyfikowanym coachem ICC oraz jako jeden z kilkunastu coachów w Polsce uzyskałam certyfikację Team Coaching International (ICF). Ukończyłam fakultet Design Thinking na Uniwersytecie SWPS.

Pracy z umysłem i emocjami w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania uczyłam się od Kelly’ego Willsona, jednego z jej twórców. Pracy w nurcie intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej od Jona Fredericksona, Roberta Neborsky’ego, Patricii Coughlin oraz Josette ten have-de Labije, współtwórców metody. Pracy z ciałem od Paul’a Linden’a, twórca metody  „Being in movement”.

Wiele zawdzięczam moim nauczycielom mindfulness, czyli Jonowi Kabat-Zinn i Christopherowi Germerowi, który szczególną uwagę zwraca na współczucie i życzliwość wobec siebie.

Najlepszymi moimi nauczycielami byli spotkani na ścieżce życia ludzie, zwłaszcza ci trudni.

Specjalizacja

Moją pasją jest wspieranie klientów w dążeniu do bogatego i spełnionego życia, poprzez coaching kariery, zwiększanie elastyczności psychicznej oraz wspieranie klientów w  osiąganiu celów i satysfakcji, szczęśliwych relacji  w oparciu o wartości .

Organizacje

Brałam udział w pracach Komisji Coachingu przy Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych zajmującej się opracowywaniem standardów zawodu coacha w Polsce. W ICF prowadziłam rozwojowe warsztaty dla coachów oraz brałam udział w opracowaniu koncepcji Newslettera.

Współpracowałam jako ekspert pro publico bono z Fundacją Robinson, przy tworzeniu programów usamodzielniania młodzieży z rodzin zastępczych i domów dziecka.

Teraz towarzyszę osobom i organizacjom w rozwoju z dużą dozą uważności i sporą dawką poczucia humoru. Obiema nogami mocno w rzeczywistości, która bywa cudownie zaskakująca.

Prywatnie

Jestem mamą dorosłej córki, człowiekiem dla dwóch psów, w wolnych chwilach zajmuję się ogrodem, projektuję wnętrza, kocham długie spacery w lesie z moimi szalonymi psami i medytację.

Eliza Kruszewska

Jeśli podchodzimy do innych i świata z miłością, mamy nieskończoną liczbę rozwiązań i możliwości, a jeśli podchodzimy z lękiem, pozostają nam tylko trzy opcje: znieruchomieć, uciekać bądź walczyć.