Kwiecień 5, 2018

Warsztaty Krytyk, zraniony obrońca

Pewnego razu był sobie czarnoksiężnik, który był tak nieszczęśliwy, że chciał by wszyscy ludzie również cierpieli. Postanowił stworzyć lustro, które tak odbijałoby piękne i dobre rzeczy, że wyglądałyby na brzydkie i mało ciekawe. Gdybyś popatrzył w to zwierciadło, nie widziałbyś niczego pięknego i dobrego – ani u siebie, ani w świecie… Dostrzegałbyś za to wszystkie rzeczy złe i brzydkie i nabierałyby one wielkiego znaczenia. Najpiękniejsze krajobrazy przypominałyby wysypiska śmieci, a najbardziej urodziwi ludzie wyglądaliby odpychająco lub głupio. Jeśli chciałbyś coś ukryć lub wstydził się czegoś, tę właśnie rzecz lustro by uwypukliło. Czarnoksiężnik był zachwycony swoim dziełem. Kto tylko w nie spojrzał widział zło i brzydotę; wszystko co na świecie piękne i dobre, zmieniało się nie do poznania. Postanowił to lustro zanieść do nieba, by również anioły wyglądały brzydko i głupio. Miał nawet nadzieję, że spojrzy w nie Bóg. Gdy dotarł na miejsce powstrzymała go moc piękna i dobra i czarnoksiężnik upuścił zwierciadło. Runęło z hukiem i rozbiło się na miliony kawałków.
Wtedy właśnie zdarzyło się najgorsze z nieszczęść. Kawałki lustra, nie większe od ziarnka piasku, rozsypały się po całym świecie. Gdy taki kawałek wpadł komuś do oka, zostawał tam na zawsze i od tej pory człowiek taki widział już wszystko jako brzydkie i przygnębiające. Każda drobinka lustra miała taką moc jak ono całe. U niektórych ludzi odłamki szkła dostały się do serca. Zamieniały się one wówczas w sople lodu i ludzie przestawali być zdolni do miłości. Czarnoksiężnik patrzył na to wszystko i myślał – wyszło lepiej niż planowałem!  
                               Hal i Sidra Stone na podstawie Królowej Śniegu Andersena

Drobinki lustra nadal krążą po świecie, a na warsztatach poznasz szczegóły ich działania.

Nauczysz się rozróżniać części Ciebie, które mają tak ogromny wpływ na Twoje życie: Krytyk, Poganiacz, Perfekcjonista, Sędzia i Wewnętrzny Biurokrata. Nierozpoznane często mają destrukcyjny wpływ na Twoje samopoczucie, powstrzymują Cię od działania, uniemożliwiają bycie kreatywnym i podejmowanie wyzwań. Wykorzystują przeciwko Tobie nawet chęć rozwoju, twierdząc, że: „Przecież powinieneś to już wiedzieć, rozumieć..  Znowu popełniasz ten sam błąd! Po co w ogóle czytasz te książki i chodzisz na warsztaty, skoro nic to nie daje i nie umiesz tego wykorzystać… nic się w Twoim życiu nie zmienia!”.
Dowiesz się też jak wewnętrzny Krytyk sabotuje związki i jak nie przyjmować dyktowanych przez niego warunków gry.
Poznasz techniki zajęcia się sobą i krytykiem wewnętrznym w trudnych chwilach i w momentach wyzwań.
Jeśli nauczysz się Krytyka rozpoznawać i odpowiednio z nim postępować, przestanie stać na drodze do twórczego i spełnionego życia. Tak czy inaczej pozbyć się go nie da.. można jedynie zmienić nasze podejście do niego, a wtedy i on się zmieni. Inaczej nie pozwoli nam na wewnętrzny spokój, na akceptację samego siebie i podejmowanie wartościowych wyzwań.
 
Cel warsztatów:
Radzenie sobie z porażkami i krytyką wewnętrzną oraz otoczenia, a tym samym konsekwentna realizacja celów i planów.
 
Dla kogo, czyli kto najbardziej skorzysta:
Perfekcjoniści, osoby mające wysokie wymagania wobec siebie i bardzo krytyczny stosunek do siebie, z małą tolerancją na błędy, wrażliwe na oceny, opinie, krytykę otoczenia. Osoby mające trudności z asertywnością: bronieniem się lub wypowiedzeniem swojego zdania. 
 
Korzyści uczestnictwa w warsztatach, czyli czego się nauczysz:
  • nauczysz się efektywnie reagować w chwilach oceny/krytyki, wspierać siebie, pracować z krytykiem wewnętrznym tak, aby Ci służył, a nie wpędzał w przygnębienie bądź zniechęcenie,
  • nauczysz się jaka jest różnica pomiędzy poczuciem własnej wartości i lubieniem siebie a „wątłą wysoką samooceną”,
  • dowiesz się w jaki sposób te postawy wpływają na nasze poczucie szczęścia i umiejętność osiągania celów,
  • poznasz techniki defuzji poznawczej, która skutecznie pozwala na radzenie sobie z trudnymi uczuciami i myślami.
 Program warsztatów:
 Kim jest Krytyk i skąd się bierze
Jak funkcjonuje Wewnętrzny Krytyk
Jak sobie radzić z  atakami Krytyka
Krytyk a wewnętrzne dziecko
Krytyk u mężczyzny i u kobiety
Krytyk stworzeniem stadnym – jego wpływ na stosunki międzyludzkie i nasze związki
Wyparte JA
Przemiana Wewnętrznego Krytyka – w stronę kreatywnego życia
Neuroplastyczność i elastyczność psychiczna
Defuzja poznawcza
 
Terminy najbliższych warsztatów
19-20 maj 2018
sobota 11-18  i niedziela godz. 10-17
 
Miejsce: Warszawa, Ursynów, metro Natolin, ul. Lanciego 10H/3
 
Cena:  650 PLN Mała grupa – max. 10 osób 
Jedynie wpłata gwarantuje miejsce – przed wpłatą konieczne zgłoszenie mailem lub za pomocą formularza z krótkim opisem dlaczego zgłaszam się na warsztaty.
konto:  Eliza Kruszewska 51 1140 2017 0000 4302 0278 3389
z dopiskiem Krytyk
 

chcesz wiedzieć więcej? napisz